Wibroterapia to bez wątpienia jedna z najbardziej polecanych przez terapeutów metoda skutecznej walki z obrzękami, stanami zapalnymi, urazami, kontuzjami i chronicznym bólem. W naszym portalu przeczytasz badania i historie osób, które przekonały sie o skuteczności. Dzięki akcji polskiego producenta wyrobów medycznych Vitberg możesz bezpłatnie sprawdzić skuteczność tej metody przez 7 dni.

Wypożycz zestaw do wibroterapii za 0 zł na tydzień.

Obecnie w całej Polsce można wypożyczyć modułowy zestaw do wibroterapii polskiego producenta Vitberg: link do zapisów. Testowy, bezpłatny okres wypożyczenia trwa tydzień. Jest to znakomita okazja do sprawdzenia działania wibroterapii bez ponoszenia żadnych kosztów. Jakie są korzyści z takiej formy wypożyczenia:

 • Profesjonalne urządzenie do rehabilitacji w domu – certyfikowany wyrób medyczny
 • Bezpieczne zabiegi, które można wykonywać np. w przerwie od pracy
 • Zestaw modułów dopasowanych do Twoich problemów zdrowotnych
 • Bezpłatna dostawa i zwrot
 • 7 dni wypożyczenia GRATIS
 • Akcja jest ograniczona czasowo i trwa do grudnia 2020 lub odwołania.
ram vitberg + rehabilitacyjny aparat masujący wypozyczenie sesja 2 (17)
Zestaw do przeprowadzania zabiegów na kolana.

Wypożycz zestaw na 7 dni za 0 zł

Przekonaj się o skuteczności wibroterapii

wypożycz

Jak wibroterapia wpływa na zdrowie?

Jak wykazują liczne badania naukowe, wibracje o określonych parametrach wykazują wieloaspektowe działanie na organizm człowieka:

 1. Poprawiają krążenie krwi i limfy poprzez zwiększenie drożności oraz elastyczności żył i tętnic [4,5,6] ;
 2. Działają przeciwzakrzepowo [7,8];
 3. Rozluźniają napięcia w mięśniach i zwalczają bolesne skurcze [9,10];
 4. Wprowadzają pacjenta w stan głębokiego relaksu dzięki rozluźnianiu wielu mięśni [11,12];
 5. Działają przeciwbólowo, dzięki bezpośredniemu oddziaływaniu wibracji na układ nerwowy – mechanizm ten wyjaśnia Bramkowa Teoria Bólu [1,13,14,15].
ram vitberg + rehabilitacyjny aparat masujący wypozyczenie sesja 2 (16)
Pilot urządzenia.

Obecnie na całym świecie przeprowadzane są badania naukowe dotyczące pełnego spektrum działania wibracji na organizm ludzki. Bada się wpływ wibroterapii na zwalczanie bólu, napięcia mięśniowe, cyrkulację krwi w naczyniach i produkcję hormonów.

otwarcie pracownii wibroterapii krakowska akademia vitberg
Uczelnie wyższe prowadzą wielokierunkowe badania nad zastosowaniem wibroterapii. Pracownia Wibroterapii Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu Krakowskiej Akademii im. Frycza Modrzewskiego. Pierwsza w Polce uruchomiła Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie. Właśnie w Polsce wibroterapia rozwija się bardzo dynamicznie.

Najnowocześniejsza wersja wibroterapii

Szczególnym rodzajem wibroterapii jest wibracja oscylacyjno-cykloidalna. Stosuje się ją w najnowszych produktach do masażu wibracyjnego marki Vitberg. Polega ona na generowaniu fal mechanicznych w trzech kierunkach jednocześnie, dzięki czemu zwiększona zostaje ich przenikliwość, co znacząco wpływa na powodzenie terapii [16].

Wibroterapia zyskuje coraz więcej zwolenników na całym świecie i w przyszłości być może zastąpi wiele tradycyjnych metod leczenia bólu, chorób układu krążenia czy układu ruchu, a także napięć i zaburzeń psychicznych. 

Wypożycz zestaw na 7 dni za 0 zł

Przekonaj się o skuteczności wibroterapii

wypożycz

Jesteś lekarzem lub fizjoterapeutą? Więcej o badaniach przeczytasz na portalu www.wibroterapia.pro

Avatar

Redakcja Wibroterapia.com

Jest nas kilkoro - więcej niż 5, ale mniej niż 10 :). Każdy z nas ma wiedzę i doświadczenie z zakresu fizjoterapii, rehabilitacji i medycyny. Chcemy, aby jak najwięcej ludzi dowiedziało się, jak wiele może zdziałać dobrego mechaniczny zdrowy bodziec - wibracja.

Zobacz wszystkie posty

1 komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 • Zgłosilam się na zabiegi do poradni vitberg. Po pierwszym dniu zainteresowałam się tymi zabiegami i możliwością zdobycia tego zestawu do samodzielnego masażu leczniczego. Zakupułam to ,na co było mnie obecnie stać/na pewno dokupię dalsze moduły/.Osoby pracujące w poradni fachowo mnie obsłużyły.Dziękuję i poleciałam znajomym. Jest to wielka pomoc w rehabilitacji. Można z poradni kożystać bez zakupu sprzętu ale ja go polecam. Mimo, że dokonałam zakupu nikt nadal mi nie zabrania przychodzić na zabiegi.