W dniach 12-14 października w Ciechocinku odbyła się Miedzynarodowa Konferencja Naukowa pt."Kompleks miedniczno - lędźwiowy w nowoczesnym ujęciu diagnostyczno - terapeutycznym".

Organizatorem było Polskie Towarzystwo Medycyny Manualnej, które w programie konferencji połączyło siły z firmą Vitberg. Trzydniowe spotkanie w Hotelu Austeria, było okazją do spotkania ze specjalistami w dziedzinach terapii manualnej i wymiany doświadczeń w leczeniu dysfunkcji obszaru lędźwiowo- miednicznego…

Konferencja PTMM Ciechocinek
Konferencja PTMM Ciechocinek

Nowy Zarząd

…Ale także datą zmiany Zarządu PTMM. W sobotnie popołudnie wybrany został nowy skład, a jego członkowie przedstawieni na wieczornej, uroczystej  kolacji. Polskie Towarzystwo Medycyny Manualnej zatwierdzone w 1994 roku , jest stowarzyszeniem społeczno – naukowym, którego głównym celem jest kształcenie i dokształcanie w dziedzinie medycyny manualnej.

Praktyczny wymiar spotkania.

Warsztatowo – naukowy charakter konferencji, skupił się głównie na przeciwskazaniach i zagrożeniach dla pacjenta w gabinecie fizjoterapeuty. Wydarzeniu towarzyszyła również prezentacja najnowszych osiągnięć technicznych dla zastosowań terapii fizykalnej, odnowy biologicznej oraz  profilaktyki zdrowia. Swoje produkty między innymi, przedstawiły firmy Habys, Skanlab, Physiomed czy Astar.

Trzy części konferencji.

Program wydarzenia podzielony został na trzy rozdziały.

  1. Wykłady szkoleniowe (neurologia, reumatologia, diagnostyka obrazowa, medycyna „pierwszego kontaktu” i uroginekologia). Najważniejsze zagadnienia diagnostyki różnicowej i zagrożeń ze strony typowych schorzeń, stanowiących często przeciwwskazanie do fizjoterapii i wymagających konsultacji specjalistycznych.
  2. Prelekcje z ciekawymi doniesieniami naukowymi, rozwiązaniami systemowymi czy sposobem podejścia do diagnostyki i terapii.
  3. Warsztaty z praktycznymi rozwiązaniami terapeutycznymi dotyczące m.in. technik wisceralnych w ostrych stanach lumbago czy lokalnego i globalnego spojrzenia na miednicę w Modelu Integracji Strukturalnej Anatomy Trains.

Nowości w technikach leczniczych. 

Rola i możliwości terapeutyczne wibroterapii, jakie zostały podsumowane w wykładzie Jacka Sikory, właściciela firmy Vitberg, wywołały falę dyskusji i dociekań w omawianym temacie. Metoda zastosowania zabiegów wibracyjnych, opracowanych przez Vitberg, w procesie rehabilitacji, bardzo zainteresowała uczestników. Wsparta pokazem urządzenia Vitberg+, którego działanie można było oczywiście wypróbować, zdaje się znaleźć w realnej ofercie usług terapeuty manualnego.

Konferencja PTMM Ciechocinek
RAM Vitberg+. Próba wibroterapii.

Konferencja PTMM

Uśmiechy dopisywały (pomimo poważnych tematów)

Pogłębiamy wiedzę w kierunku większej skuteczności praktyki fizjoterapeutycznej i podnosimy bezpieczeństwo pacjenta.

Wsród wielu znakomitości w dziedzinach fizjoterapii i pokrewnych, swoje wystąpienie mieli  miedzy innymi: dr n. medycznych, Wojciech Romanowski , „Ortopedia”, Prof.dr hab. Wojciech Kozubski, „Neurologia”, dr nauk med. Artur Cieślik, „Medycyna Pierwszego Kontaktu”, oraz  dr nauk med. Michał Spałek, „Diagnostyka obrazowa”.

Równolegle w dwóch salach, warsztaty prowadzili: Wojciech Cackowski ,”Terapia wg Meyersa” i prof. dr hab. Dariusz Mucha, „Diagnostyczno-terapeutyczne mikrosystemy ludzkiego ciała. Mikrosystem stopy”, Osteopata BAO MRO Rafał Szczepański/dr Jarosław Jasięga, „Terapia wisceralna/cranio-sacralna” oraz prof. dr hab. Tadeusz Kasperczyk ,”Akupresura i siatsu na usługach terapii manualnej”.

Zapraszamy też do obejrzenia retro-relacji na stronie Vitberg.com: LINK

Konferencja PTMM
Podziękowanie dla Vitberg
Avatar

Redakcja Wibroterapia.com

Jest nas kilkoro - więcej niż 5, ale mniej niż 10 :). Każdy z nas ma wiedzę i doświadczenie z zakresu fizjoterapii, rehabilitacji i medycyny. Chcemy, aby jak najwięcej ludzi dowiedziało się, jak wiele może zdziałać dobrego mechaniczny zdrowy bodziec - wibracja.

Zobacz wszystkie posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *