Ból w dolnej części pleców. Często powodowany dyskopatią lędźwiowa. Jeżeli ból występuje tylko okolicy lędźwiowej kręgosłupa nazywany jest postrzałem. Ból wzdłuż tylnej części uda od okolicy lędźwiowej do okolicy dołu podkolanowego to lumbago. Gdy  ból występuje od okolicy lędźwiowej kręgosłupa wzdłuż całego przebiegu nerwu kulszowego , tj. tylnej części uda i podudzia, a w niektórych przypadkach do pięty, a nawet palucha to rwa kulszowa.

Portal ma charakter informacyjno-edukacyjny. Dokładamy wszelkich starań, by informacje prezentowane w artykułach były zgodne z aktualnym stanem wiedzy medycznej oraz rzetelne, poparte źródłami naukowymi. Treści prezentowane na portalu nie mogą jednak zastąpić konsultacji lekarskiej i być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy.

Avatar

Redakcja Wibroterapia.com

Jest nas kilkoro - więcej niż 5, ale mniej niż 10 :). Każdy z nas ma wiedzę i doświadczenie z zakresu fizjoterapii, rehabilitacji i medycyny. Chcemy, aby jak najwięcej ludzi dowiedziało się, jak wiele może zdziałać dobrego mechaniczny zdrowy bodziec - wibracja.

Zobacz wszystkie posty