Grupa chorób, charakteryzujących się przewlekłymi zmianami zapalnymi w obrębie tkanki łącznej. Spowodowane najczęściej reakcją autoimmunologiczną. Objawiają się często zmianami chorobowymi w stawach i kościach, dając objawy bólowe i w skrajnych przypadkach ograniczenie ruchomości stawów. W konsekwencji dochodzi do całkowitego ich usztywnienia. Reumatoidalne zapalenie stawów w mowie potocznej określa się najczęściej, jako „reumatyzm” lub też „gościec”.

Synonimy:
reumatyzm, gościec, choroba reumatyczna

Portal ma charakter informacyjno-edukacyjny. Dokładamy wszelkich starań, by informacje prezentowane w artykułach były zgodne z aktualnym stanem wiedzy medycznej oraz rzetelne, poparte źródłami naukowymi. Treści prezentowane na portalu nie mogą jednak zastąpić konsultacji lekarskiej i być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy.

Avatar

Redakcja Wibroterapia.com

Jest nas kilkoro - więcej niż 5, ale mniej niż 10 :). Każdy z nas ma wiedzę i doświadczenie z zakresu fizjoterapii, rehabilitacji i medycyny. Chcemy, aby jak najwięcej ludzi dowiedziało się, jak wiele może zdziałać dobrego mechaniczny zdrowy bodziec - wibracja.

Zobacz wszystkie posty