Forma terapii leczniczej i profilaktycznej, która jako bodziec leczniczy wykorzystuje wibracje. Terapia może obejmować fragment ciała tzw. wibracje lokalne lub/i całe ciało. Głównym celem wibroterapii jest zwalczanie bólów mięśniowo-szkieletowych w układzie ruchu. Dodatkowo poprawia pracę układu krążenia, reguluje napięcia w stanach wzmożonego napięcia mięśni lub jako forma przygotowania pacjenta do ćwiczeń leczniczych np. kinezyterapii.

Synonimy:
terapia wibracyjna, wibracyjna terapia, stymulacja wibracyjna

Portal ma charakter informacyjno-edukacyjny. Dokładamy wszelkich starań, by informacje prezentowane w artykułach były zgodne z aktualnym stanem wiedzy medycznej oraz rzetelne, poparte źródłami naukowymi. Treści prezentowane na portalu nie mogą jednak zastąpić konsultacji lekarskiej i być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy.

Avatar

Redakcja Wibroterapia.com

Jest nas kilkoro - więcej niż 5, ale mniej niż 10 :). Każdy z nas ma wiedzę i doświadczenie z zakresu fizjoterapii, rehabilitacji i medycyny. Chcemy, aby jak najwięcej ludzi dowiedziało się, jak wiele może zdziałać dobrego mechaniczny zdrowy bodziec - wibracja.

Zobacz wszystkie posty