Ostatnia aktualizacja: 5th listopad 2018, 06:49 pm

Według naukowców biegamy m.in. dla zdrowia, lepszego samopoczucia, uznania i współzawodnictwa. Naszym zdaniem biegamy też po to, aby odpocząć i zaznać trochę spokoju. Biec 20 albo 40 km tylko po to, aby odpocząć? Teza dość ryzykowna, ale wśród uczestników Półmaraton Królewski w Krakowie poszukamy jej potwierdzenia.

„Euforia na mecie powoduje, ze człowiek chce jeszcze raz i jeszcze raz to powtarzać, mimo że przed metą czasami myślimy „już nigdy więcej”, to jednak, po przebiegnięciu linii mety jest taki fajny bodziec, taka duża energia, przyjemność, że człowiek chce to za każdym razem powtarzać.”

„W takich biegach masowych nie biegamy rywalizując z kimś, biegamy z samym sobą, biegamy na swój wynik. Nie trzeba wygrać, żeby się czuć usatysfakcjonowanym. Trzeba po prostu dobrze wykonać robotę na trasie.”

Relacja na stronie Vitberg ze strefy regeneracji: link

Fotogaleria na facebook Vitberg: link

Kraków nasze miasto: link

Gazeta Krakowska: link

ZIS Kraków: link

Portal ma charakter informacyjno-edukacyjny. Dokładamy wszelkich starań, by informacje prezentowane w artykułach były zgodne z aktualnym stanem wiedzy medycznej oraz rzetelne, poparte źródłami naukowymi. Treści prezentowane na portalu nie mogą jednak zastąpić konsultacji lekarskiej i być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy.

Redakcja Wibroterapia.com
Redakcja Wibroterapia.com

Jest nas kilkoro - więcej niż 5, ale mniej niż 10 :). Każdy z nas ma wiedzę i doświadczenie z zakresu fizjoterapii, rehabilitacji i medycyny. Chcemy, aby jak najwięcej ludzi dowiedziało się, jak wiele może zdziałać dobrego mechaniczny zdrowy bodziec - wibracja.----------------------------------
There are several of us - more than 5, but less than 10 :). Each of us has knowledge and experience in physiotherapy, rehabilitation and medicine. We want as many people as possible to learn how much good a mechanical healthy stimulus - vibration - can do.

View all posts
Add comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *