Nowoczesna medycyna sprawia, że zwykłe środki przeciwbólowe niedługo mogą odejść do lamusa. Na rynku powoli stają się dostępne specjalistyczne urządzenia, które mają za zadanie szybko i skutecznie uśmierzać ból. W jaki sposób najnowsza technologia może nam przynieść ulgę przy różnego rodzaju dolegliwościach bólowych?

Podręczna technologia przeciwbólowa

Obecnie nie jesteśmy już skazani na tabletki przeciwbólowe. Coraz popularniejsze stają się zdrowsze alternatywy, które nie osłabiają wątroby ani serca i nie pogarszają tym samym naszego samopoczucia. Poza profesjonalnymi zabiegami, które są przeprowadzane w poradniach leczenia bólu (ultradźwięki, laseroterapia, neurostymulacja, krioterapia miejscowa, techniki relaksacyjne, wibroterapia), na rynku są dostępne podręczne urządzenia usuwające dyskomfort w oparciu o działanie elektryczności lub impulsów elektromagnetycznych, a także praktyczne produkty do użytku zewnętrznego, które przynoszą ulgę m.in. w przypadku kontuzji kończyn.

Aparat RX Recovery

Urządzenie to można stosować samodzielnie w domu. Aparat ten, dzięki miniaturowej formie, nadaje się do noszenia na ciele. Jego działanie polega na wytwarzaniu impulsów elektromagnetycznych o odpowiednio wysokiej mocy i częstotliwości, które mają za zadanie uśmierzać ból. Może być stosowane przez cukrzyków, osoby z chorobami stawów, a także przez ludzi starszych. Terapia za pomocą takiego aparatu jest całkowicie bezpieczna, a w trakcie jej trwania nie odczuwa się nieprzyjemnego ciepła ani żadnych impulsów elektrycznych. Więcej informacji: http://www.m2med.pl/

Źródło zdjęcia: https://www.facebook.com/recoverym2med

Podręczne urządzenie przeciwbólowe

Obecnie w asortymencie wielu aptek można znaleźć niewielkich rozmiarów urządzenie, które uśmierza ból za pomocą prądu o specjalnie dobranym poziomie napięcia i natężenia. Produkt ten sprawdza się w leczeniu bólów kręgosłupa, dolegliwości mięśniowo-stawowych, reumatycznych, rwy kulszowej, urazów sportowych oraz bólu menstruacyjnego. Jego skuteczność została potwierdzona klinicznie. Generowany przez urządzenie prąd pobudza zakończenia nerwowe i wspiera produkcję endorfin, czyli naturalnych substancji uśmierzających ból. Zabiegi z wykorzystaniem tego produktu można przeprowadzać w warunkach domowych. Końcówkę urządzenia wystarczy umieścić w obrębie bolącego obszaru i nacisnąć wbudowany przycisk.  Zabieg można powtarzać dowolną ilość razy. Ile to kosztuje?

Źródło zdjęcia: www.urodaizdrowie.pl

Produkty przeciwbólowe VEERA SILVER

Lecznicze opaski, które można stosować na stłuczone kolana, stopy, łokcie i nadgarstki doskonale sprawdzą się w przypadku niewielkich kontuzji. Można ich używać również w przypadku bólu lędźwiowego odcinka kręgosłupa. Zawarte w miękkiej bawełnie składniki, takie jak srebro, miedź i węgiel wspomagają redukcję bólu pourazowego. Opaska ma też za zadanie usuwać obrzęki i stany zapalne. Dzięki temu, że jest cienka i elastyczna, nadaje się do noszenia pod ubraniem. Gdzie ją kupić?

Źródło zdjęcia: www.dtsklep.pl

Zalety domowych terapii przeciwbólowych

Z racji tego, że ogólnodostępne stają się specjalistyczne urządzenia i alternatywne produkty, które skutecznie rozprawiają się z bólem, nie musimy faszerować się farmaceutykami, które nie zawsze trafiają w sedno problemu. Podręczna aparatura lub proste w obsłudze produkty mogą stanowić praktyczne wsparcie procesu rehabilitacji albo pomóc pacjentom samodzielnie okiełznać dolegliwości bólowe o niewielkim stopniu natężenia. [1] Mimo że na efekty trzeba poczekać dłużej niż w przypadku leczenia farmakologicznego, przeciwbólowe urządzenia do domowego użytku są w pełni bezpieczne dla naszego zdrowia i możemy w pełni kontrolować ich działanie.

Źródła:

  1. URL: www.niebolsie.pl [dostęp: 2018-01-24]
  2. Brownstein A. (2007): Naturalna terapia bólu kręgosłupa: współdziałanie ciała i umysłu o dowiedzionej skuteczności, Wydawnictwo Książka i Wiedza, Warszawa.

 

Portal ma charakter informacyjno-edukacyjny. Dokładamy wszelkich starań, by informacje prezentowane w artykułach były zgodne z aktualnym stanem wiedzy medycznej oraz rzetelne, poparte źródłami naukowymi. Treści prezentowane na portalu nie mogą jednak zastąpić konsultacji lekarskiej i być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy.

Avatar
Alicja Chrzaszcz

Jestem pasjonatką zdrowia i ekologii, redaktorem z wieloletnim doświadczeniem. Interesuję się głównie literaturą. W czasie wolnym... nie mam czasu wolnego :)

Zobacz wszystkie posty
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *