Wibroterapia to zabieg fizykalny, znany już od XIX wieku. Jednak dopiero niedawno dokładnie zbadano wpływ wibracji mechanicznych 🔊 na ciało, dzięki czemu możliwe stało się opracowanie konkretnych zakresów drgań, przynoszących korzyści na różnych poziomach. Co stanie się z Twoim ciałem, jeśli będziesz regularnie stosować zabiegi #wibroterapia o odpowiednio dobranych parametrach z wykorzystaniem medycznego sprzętu?

1. Poprawi się Twoje krążenie oraz zwiększy poziom tlenku azotu we krwi, który pobudza naczynia do rozszerzania 🩸 Jeśli masz jakiekolwiek problemy z krążeniem, to zabiegi wibroterapii będą świetnym wyborem. Jakie to mogą być problemy? Np. pajączki, żylaki, zimne stopy i dłonie, różnego rodzaju schorzenia krążenia. Wibroterapia może być także elementem profilaktyki przeciwudarowej.

2. Pokonasz ból 🤕 Z jednej strony wibroterapia modyfikuje drogę sygnału bólowego, dzięki czemu łagodzi lub całkowicie redukuje ból, a z drugiej – pozwala zwalczać przyczynę bólu: stany zapalne tkanki łącznej. Dla kogo? Każdego, kto cierpi z powodu bólu (np. pleców, kolan, szyi) i profilaktycznie dla wszystkich, zwłaszcza osób prowadzących siedzący tryb życia.

Wibroterapia w 1000 klatkach na sekundę

3. Polepszy się praca Twojego układu limfatycznego 💪 Wibroterapia działa jak drenaż limfatyczny, dzięki czemu zmniejsza obrzęki, przyspiesza gojenie się ran, np. cukrzycowych, ale także zwiększa odporność organizmu. Odpowiednia cyrkulacja płynów ustrojowych jest niezwykle istotna, a mało kto zwraca na to uwagę. Uczucie ciężkości nóg to pierwszy sygnał, że należy zadbać o przepływ krwi i limfy.

4. Przyspieszysz przemianę materii 🚀 Wibroterapia pomoże Ci schudnąć, uregulować poziom insuliny i zwalczyć zaparcia. Jeśli tylko czujesz, że możesz mieć problemy z trawieniem, to warto zastosować wibracje, które pobudzą ruchy perystaltyczne jelit i ułatwią “przepchnięcie” spożytego wcześniej posiłek przez wiele metrów jelit.

5. Poprawisz swoją sprawność 🤸 Wibroterapia zwiększa masę mięśniową, jednocześnie wzmacnia mięśnie i rozluźnia je. Polecana jest dla osób starszych, unieruchomionych po kontuzjach i tych, którzy nie mogą normalnie trenować. Co ciekawe – z zabiegów wibroterapii korzystają także profesjonalni sportowcy. Wibroterapia przywraca organizmowi pozytywne wibracje na wielu poziomach. Profilaktycznie polecamy ją każdemu, a jeśli chcesz poznać szczegółowe wskazania, to znajdziesz je w serwisach: http://www.wibroterapia.com/

https://www.wibroterapia.pro/ (skierowany do specjalistów).

Portal ma charakter informacyjno-edukacyjny. Dokładamy wszelkich starań, by informacje prezentowane w artykułach były zgodne z aktualnym stanem wiedzy medycznej oraz rzetelne, poparte źródłami naukowymi. Treści prezentowane na portalu nie mogą jednak zastąpić konsultacji lekarskiej i być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy.

Redakcja Wibroterapia.com

Jest nas kilkoro - więcej niż 5, ale mniej niż 10 :). Każdy z nas ma wiedzę i doświadczenie z zakresu fizjoterapii, rehabilitacji i medycyny. Chcemy, aby jak najwięcej ludzi dowiedziało się, jak wiele może zdziałać dobrego mechaniczny zdrowy bodziec - wibracja.----------------------------------
There are several of us - more than 5, but less than 10 :). Each of us has knowledge and experience in physiotherapy, rehabilitation and medicine. We want as many people as possible to learn how much good a mechanical healthy stimulus - vibration - can do.

Zobacz wszystkie posty
2 komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 • Wszystko się zgadza,po kontuzji stawu skokowego długo utrzymywały się przykurcze od strony podeszwy ściegno Achillesa, obrzęk i wybroczyna poniżej kostki.W ciągu zaledwie 4 sesji terapeutycznych w poradni na module „nogi” wszystko pięknie ,bezpowrotnie zniknęło.
  Ale mam problem z rwą kulszową jako zapewne konsekwencje chodzenia w ortezie i o kuli.
  Ostry stan zapalny minął przeradzając się w przewlekły. Używałam dwa x dz. programu neuro,ale ból po tym nasila się bardzo.
  Próbowałam nawet krótkie 10min. sesje i to samo.
  Ledwie zakupiłam urządzenie i już problem ,a tak się cieszyłam bo było naprawdę super. Co robić?

  • Dzień dobry Pani Joanno,
   być może natężenie zabiegów jest zbyt mocne lub pozycja podczas zabiegu jest niewłaściwa?
   Najlepiej byłoby w tej sprawie kontaktować się z konsultantami firmy Vitberg: http://www.vitberg.com

   Pozdrawiamy ciepło i życzymy dużo zdrowia!