Zadbaj o zdrowie z głową. W Nowym Sączu rusza projekt “Kierunek Zdrowy Obywatel”. Dzięki współpracy samorządu,  Polskiego Towarzystwa Wibroterapii i lokalnych przedsiębiorców mieszkańcy mogą liczyć na bezpłatne badania, zabiegi i zajęcia ruchowe.

Zaangażowanie lokalnych władz w projekt “Kierunek Zdrowy Obywatel”, pozwoliło na  organizację bezpłatnego dostępu do edukacji zdrowotnej, diagnostyki, fizykoterapii, zajęć grupowych, usprawniających dla blisko 2000 mieszkańców naszej gminy. Start projektu właśnie w Nowym Sączu jest wynikiem wspólnej pracy międzysektorowej.

Na co można liczyć – zakres zabiegów

Zakres oferowanych dla mieszkańców usług jest bardzo szeroki i obejmuje:

 1. 8 dni /16 zabiegów fizykoterapii przeciwbólowej kręgosłupa,  
 2. W razie konieczności 4 zabiegi fizykoterapii w domu pacjenta,
 3. Zabiegi tlenoterapii dla zakwalifikowanych pacjentów,
 4. Dwie konsultacje z fizjoterapeutą, 
 5. Pomiary zakresu ruchu
 6. Dwie godziny zajęć z trenerem – Zdrowy kręgosłup/Pilates (zajęcia w grupach), 
 7. Osiem pomiarów ciśnienia tętniczego i wysycenia krwi tlenem, 
 8. Pomiar masy mięśniowej i tłuszczowej,
 9. Edukacja z profilaktyki przeciwbólowej kręgosłupa.

Rejestracja odbywa się w godzinach 9:00 – 17:00, pod numerem + 48 512 595 574

Wspólnie w walce o lepsze zdrowie mieszkańców

“ Mija 48 lat od momentu, kiedy Kanadyjczycy stworzyli model holistycznego determinantu zdrowia, na podstawie którego ówczesny minister zdrowia Kanady Marc Lalonde przedefiniował sposób, w jaki o tym zdrowiu myślimy. Określone wtedy 4 kluczowe czynniki definiujące zdrowie nadal wyznaczają i powinny wyznaczać nasze wspólne działania w tym obszarze” – mówi Anna Pęczkowska, prezes PTW.

Te czynniki to wg. ważności:

 • styl życia ludzi (55%)
 • środowisko życia (20%)
 • czynniki biologiczno-dziedziczne (15%)
 • organizacja opieki zdrowotnej (10%).

Największy wpływ na nasze zdrowie ma nie leczenie ale styl życia. Na styl życia wpływać można przede wszystkim przez edukację i inspirowanie mieszkańców do jego zmiany. Dlatego właśnie organizatorzy projektu chcą promować ideę, że edukacja i profilaktyka zdrowotna jest prawem każdego obywatela ale też obowiązkiem wszystkich podmiotów, które mają i mogą mieć na nie wpływ. Tak państwowych jak i komercyjnych.  Nauczanie społeczeństwa jak dbać o własne zdrowie w połączeniu z elementami fizykoterapii, diagnostyki i zajęciami grupowymi ma stać się nowym, biopsychospołecznym modelem budowania środowiska zdrowotnego we wszystkich miejscowościach w całej Polsce.  

Wspólne korzyści dla wszystkich

Jesteśmy w stanie zaoferować bezpłatne zajęcia ruchowe dla seniorów. Dlaczego? To bardzo proste. Mamy zatrudnionych na cały dzień  trenerów, którzy w określonych porach siedzą bezczynnie. Wolę zaprosić mieszkańców na bezpłatne zajęcia w tych godzinach niż czekać na tzw. godziny szczytu. Być może niektórzy będą chcieli zostać z nami na dłużej. Być może przekonamy do aktywności ludzi, którzy od dawna przestali o nią dbać i myślą, że jest już za późno. – mówi Łukasz Pławecki, właściciel Klubu Halny, w którym prowadzone są zajęcia ruchowe w ramach projektu.

Dlatego właśnie ta inicjatywa to świetny pomysł. Ja jako właściciel biznesu mam szansę pozyskania nowych klientów i zapewniamy pracę swoim pracownikom. Mieszkańcy Nowego Sącza mają z kolei szansę skorzystania z unikalnej i darmowej oferty. To klasyczna sytuacja win-win – podsumowuje Łukasz Pławecki. 

Kierunek Zdrowy Obywatel

Projekt “Kierunek Zdrowy Obywatel”, łączy organizacje pozarządowe oraz biznesowe z administracją rządowa i samorządową, w celu ułatwienia dostępu do bezpłatnej: edukacji prozdrowotnej, diagnostyki, terapii zajęciowych, fizykoterapii, grupowej aktywności fizycznej, terapii wspomagających i zajęciowych, popularyzacji nowych metod fizykoterapii oraz rehabilitacji domowej. 

Rejestracja odbywa się w godzinach 9:00 – 14:00, pod numerem + 48 512 595 574

Polskie Towarzystwo Wibroterapii

Celem działalności Stowarzyszenia jest prowadzenie promocji i edukacji z zakresu wszelkich form wibroterapii w procesach leczniczych, rehabilitacyjnych i terapeutycznych, oraz inicjowanie, wspieranie oraz pomoc przy organizacji szkoleń, wymiany doświadczeń oraz integracji podmiotów prowadzących działalność w zakresie wibroterapii lub terapii wspomagających wibroterapię.

Więcej pod linkiem: link

Portal ma charakter informacyjno-edukacyjny. Dokładamy wszelkich starań, by informacje prezentowane w artykułach były zgodne z aktualnym stanem wiedzy medycznej oraz rzetelne, poparte źródłami naukowymi. Treści prezentowane na portalu nie mogą jednak zastąpić konsultacji lekarskiej i być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy.

Redakcja Wibroterapia.com

Jest nas kilkoro - więcej niż 5, ale mniej niż 10 :). Każdy z nas ma wiedzę i doświadczenie z zakresu fizjoterapii, rehabilitacji i medycyny. Chcemy, aby jak najwięcej ludzi dowiedziało się, jak wiele może zdziałać dobrego mechaniczny zdrowy bodziec - wibracja.----------------------------------
There are several of us - more than 5, but less than 10 :). Each of us has knowledge and experience in physiotherapy, rehabilitation and medicine. We want as many people as possible to learn how much good a mechanical healthy stimulus - vibration - can do.

Zobacz wszystkie posty
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *