Już od przyszłego roku wszyscy studenci fizjoterapii na Krakowskiej Akademii będą korzystać z nowoczesnej pracownii wibroterapii. Jest to druga taka pracownia w Polsce.

W dniu 20 grudnia 2018 na terenie Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego nastąpi uroczyste otwarcie drugiej w Polsce (po krakowskim AWF) Pracowni do Wibroterapii do celów dydaktyczno- naukowych, ufundowanej przez polską firmę Vitberg. W przypadku Krakowskiej Akademii wibroterapia  zostanie od razu wprowadzona w program zajęć studentów wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu.

pracownia wibroteraii krakowska akademia vitbergpracownia wibroteraii krakowska akademia vitberg

Plan otwarcia

Podczas uroczystości otwarcia, w której wezmą udział między innymi przedstawiciele władz uczelni przedstawione zostaną dotychczasowe badania prowadzone nad w wibracją, założenia do planowanych badań oraz plany dydaktyczne dla studentów. Po otwarciu uczestnicy są zaproszeni na spotkanie świąteczne z władzami uczelni i podsumowanie roku 2018.

pracownia wibroteraii krakowska akademia vitberg

Korzyści dla studentów i uczelnii

Według badań, Fizjoterapeuci stanowią jedną z trzech cieszących się największym zaufaniem społecznym grup zawodowych w krajach wysoko rozwiniętych. Kontakty międzynarodowe i współpraca naukowa wskazuje, że to polscy fizjoterapeuci wyróżniają się w zjednoczonej Europie ogromną wiedzą i najwyższymi umiejętnościami, a codzienne korzysta z ich usług w naszym kraju około pół miliona pacjentów. Dla Krakowskiej Akademii otwarcie pracownii wibroterapii to kolejny krok w rozwoju narzędzi i zaplecza wspierających tak potrzebny i perspektywiczny kierunek edukacji.

Zapoznaj się z relacją z otwarcia Pracownii Wibroterapii na AWF w Krakowie: Link

Portal ma charakter informacyjno-edukacyjny. Dokładamy wszelkich starań, by informacje prezentowane w artykułach były zgodne z aktualnym stanem wiedzy medycznej oraz rzetelne, poparte źródłami naukowymi. Treści prezentowane na portalu nie mogą jednak zastąpić konsultacji lekarskiej i być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy.

Avatar

Redakcja Wibroterapia.com

Jest nas kilkoro - więcej niż 5, ale mniej niż 10 :). Każdy z nas ma wiedzę i doświadczenie z zakresu fizjoterapii, rehabilitacji i medycyny. Chcemy, aby jak najwięcej ludzi dowiedziało się, jak wiele może zdziałać dobrego mechaniczny zdrowy bodziec - wibracja.

Zobacz wszystkie posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *